Anasayfa Arşiv İletişim EN (English)

Bildiri Çağrısı

1. ULUSLARARASI KENTSEL ve BÖLGESEL KALKINMA SEMPOZYUMU

(1st International Symposium of Urban and Regional Development)

ISURDEV’23

02 – 04 Kasım 2023

Uluslararası Kentsel ve Bölgesel Kalkınma Sempozyumu (ISURDEV) Düzenleme Kurulu, bilim insanlarımızı ve araştırmacılarımızı, 02 Kasım 2023 - 04 Kasım 2023 tarihleri arasında Dicle Üniversitesi bünyesinde düzenlenecek olan 1. ULUSLARARASI KENTSEL ve BÖLGESEL KALKINMA SEMPOZYUMU’na davet etmekten onur duyar.

Kentsel ve bölgesel kalkınmada yeni yaklaşımlar ve gelişmeler, 1. Uluslararası Kentsel ve Bölgesel Kalkınma Sempozyumunun ana teması olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda, ekonomik, politik, yönetsel etkiler ve sonuçlar öncelikli olmak üzere; Kent ve Bölge Tanımları – Kent ve Bölge Planlama – Küreselleşme ve Bölge Olgusu – Bölgeselleşme Eğilimleri – Yeni Bölgecilik – Kent Kimliği – Göç Olgusu – Öğrenen Bölge – Yeşil Kalkınma – Kalkınma Dinamikleri – Sürdürülebilir Kalkınma – Yoksulluk - Karşılaştırmalı Bölgesel Analizler – Bölgesel Eşitsizlik – Bölgelerarası Dengesizlik – Mekânsal Kutuplaşma ve Yer Hareketliliği – Turizm – Teknoloji – Enerji vb. konulu çalışmalarda katılım beklenmektedir. Ana tema kapsamı dışında olmakla birlikte, Sempozyum’un başlığına uygun bildiriler de değerlendirmeye kabul edilecektir.

1. Uluslararası Kentsel ve Bölgesel Kalkınma Sempozyumu, doçentlik, atama, yükseltme kriterlerini karşılamada katkı sağlamaktadır. İsteyen katılımcıların çalışmaları ayrıca hakem değerlendirmesinden geçmek koşuluyla, Akademik Teşvik Kriterlerine uygun ve ISBN numarasına sahip Editoryal kitap bölümü olarak yayımlanabilecektir.

Sunum dili Türkçe ve İngilizce olup, sunumlar yüz yüze veya online olarak yapılacaktır.

1. Uluslararası Kentsel ve Bölgesel Kalkınma Sempozyumu’na katılımınız, bizleri onurlandıracaktır.